משכנתא לרכישת נכס למגורים

ייעוץ בלקיחת משכנתא לרכישת נכס למגורים הופך את החלום שלכם לממשי. צוות היועצים שלנו יבטיחו שתהנו ממשכנתא בתנאים משופרים בעזרת בחירת מסלול המתאים למידותיכם, ליווי בכל שלבי התהליך ועבודה מול הבנקים.
ייעוץ בלקיחת משכנתא לרכישת נכס למגורים הופך את החלום שלכם לממשי. צוות היועצים שלנו יבטיחו שתהנו ממשכנתא בתנאים משופרים בעזרת בחירת מסלול המתאים למידותיכם, ליווי בכל שלבי התהליך ועבודה מול הבנקים.
סוגי משכנתאות
משכנתא בריבית פריים
מסלול זה מעניק ללווים ריבית נמוכה ויציבה בשנים האחרונות ולכן זהו המסלול הפופולארי ביותר. בנוסף, מסלול זה מאפשר פירעון ללא קנסות ויכול להוות עד שני שליש מתמהיל המשכנתא.
משכנתא בריבית קבועה צמודה למדד
מסלול זה מעניק ללווים ריבית קבועה, שאינה משתנה בהתאם לשינויי הריבית במשק הישראלי מצד אחד, אך צמודה למדד המחירים לצרכן. כלומר ההחזר ישתנה בהתאם לשינוי במדד. מצד אחד, מסלול זה מאפשרת ללווים רמת וודאות גבוהה יותר.
משכנתא בריבית קבועה לא צמודה למדד
מסלול זה מעניק ללווים ריבית קבועה שלא תשתנה בעקבות שינויים בריבית במשק הישראלי ו/או במדד המחירים לצרכן. למעשה, מסלול זה מאפשר את הוודאות הגבוהה ביותר ללווים: שיעור התשלום שלהם לא ישתנה לאורך כל המשכנתא. מצד שני, הריביות במסלול זה גבוהות יותר.

משכנתא בריבית משתנה צמודה למדד
מסלול זה מעניק ללווים ריבית בתעריף המשתנה אחת לפרק זמן קצוב ובהתאם לריבית במשק הישראלי. כמו כן, המשכנתא צמודה למדד המחירים לצרכן. הלווים נהנים מריבית התחלתית נמוכה ומנקודות יציאה ללא עמלות פירעון. יחד עם זאת, הוודאות נמוכה ועלייה בשערי הריבית תביא להחזרים גבוהים יותר.
משכנתא בריבית משתנה לא צמודה למדד
דומה למשכנתא בריבית משתנה צמודה למדד, אך במסלול זה המשכנתא אינה מוצמדת למדד המחירים לצרכן והריבית בה תהיה בדרך כלל גבוהה יותר.
משכנתא בריבית משתנה צמודה למט"ח
מסלול זה מעניק ללווים ריבית צמודה לריבית הליבור המשתנה אחת לפרק זמן קצוב וצמודה לשערי מטבע החוץ - דולר או אירו. המסלול מעניק ללווים ריבית נמוכה יותר ופרעון ללא קנסות. מנגד, ישנה תנודתיות גבוהה יותר בשער המט״ח.
לקבלת ייעוץ ותכנון מסלולי משכנתאות
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
המומחים קיבלו את פנייתך ויצרו עמך קשר בהקדם
שאלות ותשובות
האם חייבים לקחת משכנתא בבנק שלי?
גרייס ובלון - מה המשמעות של המונחים האלו?

דברים שכדאי לדעת

תהליך לקיחת משכנתא

משכנתא למגורים היא אחד המהלכים הכי משמעותיים ומורכבים בחיים. התהליך מתחיל במציאת נכס אותו אתם מעוניינים לרכוש. לאחר מכן, פונים לבנקים במטרה לקבל אישור עקרוני למשכנתא בנקאית. האישור העקרוני תלוי כמובן בסכום אותו אתם מעוניינים ללוות מהבנק שנגזר מההון העצמי שלכם וביכולת ההחזר שלכם. בשלב הבא, הלווים צריכים לבחור את מסלול ותמהיל המשכנתא הרצוי- קביעת ההחזר החודשי ומספר השנים על פניהן יתפרס ההחזר. עם אישור המסלול, ייפתח תיק משכנתא והבנק יבצע הערכת שמאי לנכס. השלב האחרון הוא ביטוח משכנתא. ההנהלה וצוות היועצים של מרקר ביטוח ופיננסים ילוו אתכם לאורך כל התהליך. נבדוק יחד איתכם את כדאיות העסקה, נסייע לכם להגיש את בקשת האישור העקרוני, ננהל מו”מ תקיף מול הבנקים וכמובן נסייע לכם לבחור את התמהיל המתאים ביותר עבורכם, זה שיחסוך לכם עד מאות שקלים בכל חודש.

 

הוצאות נלוות

כשרוכשים דירה, ישנן הוצאות נוספות מעבר למחיר הדירה הסופי. לא מדובר בהוצאות על רהיטים, מטבח וכדומה, אלא על הוצאות הנלוות לתהליך הרכישה עצמו. יועצי משכנתאות מנוסים, הבקיאים בכל ההליכים והתשלומים הנדרשים בתהליך רכישת נכס למגורים (ביטוח משכנתא, עלות פתיחת תיק משכנתא, מס רכישה, מע”מ, שכר טרחה, עלות שמאי וכו׳), יבצעו הערכה של הסכום הכולל לקביעת גובה המשכנתא.

עובדים עם מיטב הבנקים
דילוג לתוכן